דף הבית >> אודותיי

מרב רייף ממן

עובדת סוציאלית- פסיכותרפיסטית 

 לבוגרים, מתבגרים וילדים. 
מדריכת הורים

 

 
אני עוסקת בטיפול משנת 2007. בתחילת דרכי, עבדתי במחלקה לשירותיים חברתיים . במסגרת תפקידי נחשפתי לאוכלוסייה הסובלת מקשיים מגוונים וניהלתי תיקי משפחות. כמו כן, עבדתי במשך שנים בטיפול בילדים והוריהם במסגרת מועדוניות רווחה. במסגרת העבודה במועדונית הענקתי טיפול רגשי לילדים עם קשיים רגשיים. שימשתי כמנהלת מקצועית של צוות מדריכות המועדונית והנחתי אותם בקשיים יומיומיים עם הילדים. העבודה נעשתה באופן מערכתי, תוך יצירת קשר עם המחנכת ויועצות בתי הספר וגורמים נוספים בקהילה.
 
בקליניקה הפרטית אני עובדת עם מבוגרים ,נוער וילדים. אני פוגשת אנשים הסובלים ממגוון קשיים כגון דיכאון, חרדות, התקפי חרדה ותחושת ניתוק, חוסר ביטחון, ריצוי, קשיים ביחסים בין אישים, חוסר שביעות רצון מהחיים , פוסטראומה ופוסטראומה מורכבת, הפרעות אכילה, פוביות, ועוד.
אני פסיכותרפיסטית בשיטת טיפול דינאמי ממוקד. שיטה זו מסייעת ביצירת שינוי מהותי פנימי המוביל לשינוי בחיי היום יום בנגזרות שונות. הטיפול נעשה בצורה מעמיקה, אך ממוקדת באופן שמסייע לצמצום זמן הטיפול ביחס לטיפולים דינאמים רגילים.
בנוסף, אני מטפלת בשיטת  emdr : שיטת טיפול הפועלת בשלושה ערוצים שונים- ערוץ רגשי, קוגנטיבי והתנהגותי. הגישה לשלושה ערוצים בו זמנית גורמת להשפעה טיפולית יעילה ומהירה יחסית לשיטות טיפול אחרות, ומביאה להקלה קוגנטיבית, רגשית ובסימפטומים ההתנהגותיים והגופניים. 
בנוסף, אני משלבת כלים מטכניקות טיפול נוספות כגון : IFS, CBT, DBT,ACT ועוד.
 
הדרכת הורים:
אני מדריכה הורים  בצורה פרטנית וכמנחת קבוצות הורים. מטרת ההדרכה לסייע להורים להבין טוב יותר את ילדיהם, צרכיהם, רגשותיהם ומצוקותיהם ולהקל עליהם את ההתמודדות היום יומית עם ילדיהם.
 
הכשרת מטפלים:
ניסיוני והידע הרב שלי בטיפול אפשר לי לשמש כעובדת סוציאלית מדריכה. ועל כן מעל עשר שנים עסקתי בהדרכת סטודנטים לעבודה סוציאלית וביסוס הפרקטיקה שלהם בטיפול.
כמו כן, עסקתי בהדרכת אנשי טיפול בתחום הטיפול בילדים ואני משמשת כמדריכה בשיטת טיפול בEMDR.
 
 
תעודות:
תואר ראשון בפסיכולוגיה- סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - אוניברסיטת ת"א.
תואר שני בעבודה סוציאלית -אוניברסיטת בן גוריון.
הנחיית קבוצות הורים-  ביה"ס המרכזי לעובדים סוציאליים משרד הרווחה.
טיפול בילד ונוער- אוניברסיטת בר אילן.
הדרכת עובדים סוצייאלים- מכללת אשקלון.
פסיכותרפיה דינאמית ממוקדת - יישומים קליניים.
emdr שלב 1+2- מכון emdr ישראל.
 

     
 
לייבסיטי - בניית אתרים